T-särgi materjali valimine?

T-Särgi Materjali Valimine

T-särgid on olnud enamikus garderoobides juba aastakümneid. Kuna saadaval on nii palju stiile, kujundusi, kangaid ja tekstuure, on valikus palju erinevaid. Veelgi olulisem on aga see, et sageli mõjutavad teie valikut otseselt kanga tüüp ja kvaliteet.
T-särgi jaoks õige kanga valimine mõjutab ka t-särgi istuvust ja mugavust. Erinevatel kangastel on erinevad omadused, alates polüesterkangast kuni puuvillani ja lõpetades linasega, kõik need on kindlad. Seega sõltub teie valik tavaliselt sellest, mille jaoks te t-särki kannate. Näiteks linane sobib kõige paremini sooja ilmaga, samas kui polüester on ideaalne valik jõusaalis kandmiseks. Üldiselt on puuvill t-särkide jaoks kõige populaarsem valik.
Kui soovite üksikasjalikumalt tutvuda t-särkide erinevate kangavalikutega, leiate siit põhjaliku juhendi parimate t-särkide kangaste kohta, et saaksite teha oma vajadustele vastava parima valiku.
Parim kangas t-särkide jaoks

1. Puuvill

Enim eelistatud kangatüüp kogu maailmas erinevatel eesmärkidel. See on ainuke kangas, mis on suutnud end garderoobidesse kogu maailmas. Olgu see t-särk, kleit, seelik, sall või sokipaar, puuvill on kõige sagedamini kasutatav kangas ja see on kergesti kättesaadav ja sageli kõige ökonoomsem valik.
Egiptuse puuvill, pima puuvill, giza puuvill – valikus on kuni 50 erinevat tüüpi valikut. See tähendab, et iga puuvillataime osa kasutatakse ühel või teisel viisil konkreetse kanga tootmiseks. Puuvillane kangas on väga vastupidav ja annab teile mugava t-särgi istuvuse. Sõltuvalt puuvilla tüübist võib kangas olla sageli nahale uskumatult pehme, aidates seega vältida nahalööbeid ja muid nahaprobleeme.

Plussid:

Lihtne puhastada ja
masinpestav.
Kõrge hingavusfaktor ja toetab õiget õhuringlust.
Suure niiskusimavusega, soovitatav kanda suvel.
Hea valik neile, kellel on allergiline või tundlik nahk.
Enamik puuvillaseid kangaid on jätkusuutlikud, orgaaniliselt hangitud ega põhjusta keskkonnaseisundi halvenemist.

Miinused:

kui te ei suuda värvaineid liiga kaua hoida, kaovad t-särgi värvid tavaliselt mõne pesukorraga.
Enamik säästvatest ja mahepõllumajanduslikest puuvillastest kangastest on suhteliselt kallid.
Kipub palju kortsu minema ja ei pruugi aja jooksul oma kuju säilitada.
Kui pestakse kuumas vees, võite märgata rõivas olulist kokkutõmbumist.
Puuvillane riie on valmistatud looduslikest kiududest, mistõttu on see kergem purunemisele ja kahjustustele, kui seda ei käsitleta ja hooldata hoolikalt.

2. Pima puuvill

Soovite kangast, mis on pehmem, vastupidavam ja paremini hingav kui puuvill? On aeg avastada suurepärane kangas, milleks on pima puuvill. Gossypium barbadense puuvillast valmistatud pima puuvill on uskumatult pehme ja tundub luksuslik, mistõttu on see suurepärane valik tundlikule nahale.
Pima puuvill on valmistatud pikematest, tugevamatest ja õrnematest kiududest. Kuna kiud on nii tihedalt terved, on pima vastupidav ja väga rebenemiskindel. Kuigi seda puuvilla hakati kasvatama peruus ja seda kutsuti ameerika-egiptuse puuvillaks, nimetati see hiljem ümber pima puuvillaks pima hõimu järgi, kes aitas usa-s kasvatada.

Plussid:

Väga hästi hingav kangas, väga mugav kuumadeks ja niisketeks päevadeks, et vältida liigset higistamist.
Kõrgem vastupidavustegur kui tavalisel puuvillal ja suudab seega säilitada oma kuju ka pärast igapäevast kandmist.
Pehmem kui traditsiooniline puuvill.
Pima puuvilla värvid ei tuhmu liiga kiiresti ja püsivad kauem.
Siledam tekstuur ja ei lähe kiiresti kortsu.

Miinused:

Pima puuvill on luksuslik puuvillane riie, seega on see traditsioonilisest tavalisest puuvillast kallim.
Kõrge kuumusega kokkupuude võib pima puuvilla väga kergesti kahjustada.
Pima puuvill on endiselt puuvill, nii et see võib korralikult pestes kokku tõmbuda.

3. Polüester

Polüester on sünteetiline kiud, mis talub korduvat kulumist ja pesemist ilma kokkutõmbumiseta või suuremate kujumuutusteta. Kas teadsite, et 1950.–1970. Aastatel turustati polüestrit kui imekangast, mida sai kanda 68 päeva järjest ilma triikimiseta?
Igat kangast või tekstiilitükki, mis on toodetud polüesterkiududest, võib nimetada polüestriks. See on üks populaarsemaid ja kõige enam turustatavaid materjale, mille tootmiskulud on oluliselt madalad. See on ka põhjus, miks seda kasutatakse laialdaselt rõivaste valmistamiseks.

Plussid:

See on vastupidav kortsudele ja hõõrdumisele.
Uskumatult vastupidav ja vastupidav.
Polüestri tootmisel kasutatavad kiud on tugevad, kuid peened, muutes lõpptoote kergeks.
Kuna kangas kuivab kiiresti ja sellel on kõrge niiskust imav võime, on see populaarne välitingimustes kandmise võimalus.
Polüestrist koosnevaid kiude saab kergesti värvida.
Sellel on kõrge elastsuse määr.

Miinused:

Polüester on oma olemuselt plastiku vorm, mille tõttu on sellel väga madal hingavus.
Kuna polüester on sünteetiline materjal, ei lagune see kiiresti ja tekitab keskkonnaprobleeme.
Kangas kipub põlema, sulama ja nahka sulama, mis võib viia meditsiinilise hädaolukorrani.
Polüester ei ole soovitatav kanda kuuma ja niiske ilmaga.

4. Linane

See on üks säästvamaid saadaolevaid kangaid, mida saab kohandada vastavalt teie vajadustele. Linane kangas on lõdvalt kootud kangas ja sellel on tekstureeritud kude. See on kerge ja uskumatult hingav, muutes selle suveks populaarseks valikuks.
Linane on ka mitmekülgne kangas, mida kasutatakse erinevatel eesmärkidel, näiteks voodipesuks. Kas teadsite, et vana-egiptuses kasutati mumifikatsiooniprotsessis lina? Linataime on kasutatud linaste kangaste valmistamiseks juba sajandeid ja seda taime kasvatatakse kogu maailmas. See on puuvillast pehmem ja läbipaistvam ning näeb üsna luksuslik välja.

Plussid:

See on valmistatud lina taimest, mis muudab selle väga vastupidavaks.
See on jätkusuutlik kangas.
Ei veni väga kergelt.
Biolagunev kangas.
Lina valmistamisel ei kasutata kemikaale, mistõttu on see hüpoallergeenne.

Miinused:

Aldis väga kiiresti kortsuma.
Paragraphkui lina töödelda valgendite ja värvainetega, võib see kaotada oma biolagunevad omadused.
Linaste riiete triikimine võib muutuda üsna keeruliseks.

5. Polü-puuvillasegu

Kui soovite mõlemast maailmast või mõlemast kangast parimat, pakub polü-puuvillasegu polüestri ja puuvilla täiuslikku tasakaalu. Saate mõlema kanga parimad omadused. Saate 100% puuvillase kerguse ja jaheduse ning polüestri kortsumiskindluse ja tugevuse.
Võrreldes puhta puuvilla ja polüestriga on polüpuuvill vastupidavam, tugevam ja mitmekülgsem tekstiil, mida kasutatakse erinevate rõivaste, eriti t-särgi, tootmiseks. Polüpuuvillasegud on ka uskumatult pehmed, vähem kokkutõmbumisaltid ja väga soodsad. See on ka põhjus, miks need on t-särkide jaoks populaarne kangavalik.

Plussid:

Väga hingav ja vastupidav.
Materjal on pehme ja mugav.
Võrreldes 100% puuvillaga on polü-puuvillasegud soodsamad.
Kortsumiskindel ja kerge.

Miinused:

Võrreldes polüestriga on polüpuuvillasegud kallid.

6. Rayon ehk viskoos

Kui soovite veidi luksust ilma liigselt kulutamata, võib viskoos olla teie jaoks õige valik. Viskoosiga üsna sarnane rayon on keemiline kiud, mis loodi siidi alternatiivina.
Tselluloosil põhinev regenereeritud kiud viskoos on valmistatud peamiselt puidumassist. Kuid seda saab toota ka puudest, puuvillast ja taimedest. See on kerge, hingav kangas, mis pakub kaunist eesriiet. See on uskumatult pehme ja sileda tekstuuriga.

Plussid:

Tundub seljas luksuslik ja väga pehme.
Odav valik võrreldes teiste t-särkide kangastega.
Sellel on hea hingavusfaktor.
Lihtne peale trükkida ja hoiab hästi värve.

Miinused:

Kunstrõivaste terviklikkuse säilitamiseks tuleks neid eelistatavalt keemiliselt puhastada.
Raioni tootmisprotsess on keskkonnale kahjulik; seetõttu tuleks sellest hoidudaa.
Kortsub kergesti.
Pole nii vastupidav kui teised kangad.

7. Lycra ehk elastaan

Lycra, tuntud ka kui spandex või elastaan, on sünteetiline materjal, mis on valmistatud sünteetiliste polümeeride ketramisel. Lycra kasutamise kõige levinum põhjus on selle kõrge elastsustegur. See on üks venivamaid kangaid, mistõttu on see atraktiivne valik sportlikuks kandmiseks, kuna see pakub rohkem liikumisruumi. See on väga tugev ja vastupidav materjal, millel on ka niiskust imavad omadused.

Plussid:

Saab kergesti igas suunas venitada.
Kangal on niiskust imavad omadused.
Väga mugav ja üldiselt eelistatakse joogapükste valmistamiseks.
Kangas on väga vastupidav.

Miinused:

Kleepub teie keha külge ja on kuumuse suhtes tundlik.
Sünteetiline materjal ja seetõttu ei ole see keskkonnale parim.

8. Bambus

See on maalähedane materjal, mis on suurepärane valik igasuguste rõivaste jaoks, nagu t-särgid, kleidid ja dressipluusid.
Looduslik bambuskiud ei ole mitte ainult antibakteriaalne, vaid ka kangas aitab alandada kehatemperatuuri, muutes selle jooksjatele suurepäraseks valikuks. See on ka lõhnatu ja selle pehmus on võrreldav siidiga.

Plussid:

Sellel on lõhna tõrjuvad omadused, nii et tunnete end pikka aega värskena.
Hüpoallergeenne kangas, mis sobib kõikidele nahatüüpidele.
Aitab niiskust imada.
Suurepärane võimalus jahedamateks päevadeks, et hoida end soojas ja hubaselt.
Hästi hingav.

Miinused:

Ei sobi kandmiseks kõrgel temperatuuril.
Võib väga kiiresti kahaneda.
Puuvilla ja viskoosiga võrreldes üsna kallis.
Kuidas valida kangast t-särgile
Sõltuvalt sellest, kuidas te t-särki kasutate, peate oma t-särgi kangast valides arvestama mitmete teguritega. Materjali kaal, hingavus, materjali pehme ja vastupidavus on kõik kanga omadused, mis võivad teie mugavust mõjutada.

Kanga kaal

Kanga kaalu saate määrata, mõõtes kanga valmistamiseks kasutatud niitide paksust. T-särgi jaoks on alati eelistatav valida midagi kerget. Olenemata sellest, kas kannate t-särki jõusaalis või kuuma ilmaga, võib kerge riie, näiteks puuvill, paremini sobida.
Raskemaid kangaid tuleks hoida külmematel päevadel või sündmustel, kus tuleb öösel osaleda. Materjali kaalu arvestamise oluline tähtsus on ka see, et see aitab teil kindlaks teha, kas teie t-särk talub pikaajalist kandmist. Kahe sarnasest kangast t-särgi vahel on alati parem valik see, millel on suurem gsm (grammi ruutmeetri kohta) kanga kaal.

Hingavus

Hingavuse osas peetakse parimaks valikuks looduslikest kiududest valmistatud kangaid. Kangas, millel on hea hingavusfaktor, võib aidata kaasa õhu paremale ringlusele keha ümber. Looduslikud kiud imavad paremini niiskust, võimaldades seega suurepärast õhuringlust ja kõrget hingavustegurit.
Kuumades ja niisketes oludes näiteks laseb kerge puuvillase t-särgi kandmine õhku ja niiskust läbi, muutes end mugavalt ja lõdvestunult. Puuvill ja lina on üldiselt kõige sagedamini valitud kangad nende hingavuse tõttu.

Pehmus

Mugavus on moe puhul paljudele meist prioriteet. See rõiva omadus on ülioluline selle mugavuse määramisel. Erinevad inimesed tajuvad pehmust erinevalt, kuna see sõltub sellest, kuidas kangas nende naha vastu tundub.
Tavaliselt on erinevat tüüpi puuvill, näiteks kammitud puuvill, pima puuvill ja orgaaniline puuvill või bambus ja lina, suurepärane valik, kui soovite pehmet kangast. Lisaks 100% puuvillasele kangale on pehme t-särgi jaoks populaarne ka kolmeseguline kangas. Tri-blend kangas on valmistatud kolme erineva materjali segust, millest levinumad on polüester, puuvill ja viskoos.

Vastupidavus

T-särk võib aastate jooksul palju kuluda. See hõlmab väliste elementide mõju ning mitut pesu- ja kuivatuskorda, mis võib mingil hetkel rikkuda t-särgi kuju ja muuta selle räbalaks ja vanaks.
Seetõttu on oma kuju säilitavasse t-särki investeerimine ülioluline. Tavaliselt kipub pikkadest staapelkiududest valmistatud kangas olema kõrgeima kvaliteediga. Kui soovite oma rahale hinna ja kvaliteedi suhet, peaksite valima tihedalt kootud puuvillased ja linased t-särgid.

Mis on kõige vastupidavam t-särgi materjal?

Kui looduslikud kiud, nagu puuvill ja bambus, on kvaliteetsed ja jätkusuutlikud kangad, on polüester kõige vastupidavam materjal. Polüester on sünteetiline materjal, mis on loodud taluma pikaajalist kulumist. See on vastupidavam ja konstrueeritud nii, et see oleks paindlikum ja läbiks mitu pesu, ilma oma kuju kaotamata.
Üldiselt on t-särkide valmistamiseks kasutatav polüesterkangas ka kortsudele vastupidav ja seda saab kanda ilma triikimata. Performance-t-särgid on populaarselt valmistatud polüestrist, et keha jääks kuivaks ka kõrvetava päikesevalguse käes.
Teine võimalus, mida võite kasutada, kui otsite polüestrile vastupidavaid alternatiive, on tri-blend t-särgid. Need t-särgid on valmistatud puuvilla, polüestri ja viskoossegust. Puuvillase ja polüestri segust valmistatud t-särgid, eelistatavalt suurema polüestrisisaldusega, on ka pikas perspektiivis üsna vastupidavad.

Mis on suveks parim t-särgi materjal?
Puuvill on kahtlemata parim t-särk.

Vaata veel lisaks:

Kuidas reklaamida t-särkidega?
T-särgid logoga ja reklaamsärgid.
Logo mütsil, logo nokatsil
Logodega pusad, sviitrid ja dressipluusid.

 

Hinnapakkumise või lisa info saamiseks kliki nupul Küsi pakkumist.

Jaga postitust:

Vajad infot või pakkumist?

Midagi pole selge?

Võtke meiega julgelt ühendust ja vastan meeleldi kõikidele teie küsimustele.